cctv camera

cctv camera

تلویزیون مدار بسته (CCTV) شامل استفاده از دوربین های ویدئویی برای انتقال سیگنال به یک مکان خاص و یک مجموعه خاص از مانیتورهای ویدئویی می‌باشد. در حالیکه تلویزیون منظم از سیگنال های پخش عمومی استفاده می کند، دوربین مداربسته از سیگنال های پخش خصوصی یا مدار بسته استفاده می‌کند. در حال حاضر 76 سال از اولین مرتبه تولید، نصب و بهره برداری از سیستم های تلویزیون مداربسته در سال 1942 توسط آلمانها می گذرد. در آن زمان این سیستم توسط کمپانی زیمنس در پایگاه Peenemunde  به منظور نظارت بر موشک بالستیک V2 ارتش آلمان نازی مورد استفاده قرار می گرفت. طراح این سیستم نیز یک مهندس آلمانی به نام والتر بروش بود. این سیستم در ابتدا همانگونه که ذکر گردید اغلب برای نظارت بر فعالیت پایگاه های موشکی توسط آلمانها و بعداز پایان جنگ جهانی دوم توسط سازمان فضایی ناسا به منظور نظارت بر ماموریت پرتاب فضا پیما ها مورد استفاده قرار می گرفت.

اما با گذشت زمان و پیشرفت قابل توجه دوربین های مداربسته، این سیستم برای نظارت و جلوگیری از سرقت در بانک ها و فروشگاه های خرده فروشی نیز مورد استفاده قرار گرفت. تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته اغلب با موفقیت های بزرگی در پرونده های جنایی برای کمک به شناسایی مجرمین و مظنونین مورد استفاده قرار می گیرد. یک سیستم دوربین مداربسته شامل هر دو بخش (سخت افزاری و نرم افزاری) می باشد، جزء نرم افزاری کدک نامیده می شود. یک codec((coder-decoder))، به عنوان اشاره شده در اینجا، یک برنامه نرم افزاری کامپیوتری است که قادر به رمز گذاری و رمز گشایی جریان های داده دیجیتال یا سیگنال ها است.

امروزه بیشترین استفاده از تکنولوژی دوربین مداربسته برای نظارت امنیتی است. بدون شک شما گنبدهای کوچک سیاه و سفید را در سقف و دیوار، در محل کار خود، در بانک ها، فرودگاه ها و بسیاری از موسسات دیگر دیده اید. نسخه های دیگر این دوربین های نظارتی نیز در بیرون ساختمان ها ظاهر می شوند و روی پایه های  بلند ایستاده قرار می گیرند.

در حالی که زمان ضبط سیستم های مدار بسته، بسته به طول فیلم یا ظرفیت ذخیره سازی محدود شده است، سیستم های پیشرفته تر دوربین مدار بسته با استفاده از ضبط کننده های دیجیتال (DVR) می توانند برای چندین ماه تا چندین سال به طور خودکار ضبط و پخش شوند. تنها محدودیت در میزان فیلم ضبط شده، ظرفیت حافظه موجود در سیستم است.

نمونه دیگری از یک بخش سریع در حال رشد فناوری دوربین مداربسته، دوربین های مبتنی بر پروتکل های اینترنتی یا IP Camera نامیده می شود. این سیستم های پیشرفته به کسب و کار و صاحب خانه ها اجازه می دهد تا با استفاده از رایانه یا گوشی هوشمند، خروجی دوربین را از طریق هر اتصال اینترنتی قابل دسترسی ببیند.

با گذشت زمان، می توانید انتظار بیشتری برای استفاده از سیستم های تلویزیون مدار بسته را ببینید. یک دلیل برای این افزایش استفاده، نتیجه مستقیم کاهش قیمت تجهیزات CCTV است، به طوری که تکنولوژی همچنان به تکامل و بالغ شدن برسد.

علاقه مند به راه حل های امنیتی فیزیکی هستید؟ شرکت رایا شبکه لیوار خدمات امنیتی از راه دور را ارائه می دهد. به منظور بهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت رایا شبکه لیوار در زمینه سیستم های دوربین مداربسته می توانید با شماره تلفن 6216 8892 021 تماس برقرار نمائید.

دسته بندی مقالات